Açlığımızı Nasıl Kontrol Altına Alırız?

Bazı insanlarda sürekli acıkma hali mevcuttur. Bu durum kilo problemlerini de beraberinde getirir. İlk zamanlar için ciddiye alınmayan bir konu olsa da sürekli acıkma hali ile birlikte hızlı bir kilo artışı yaşanır ve zaman içinde fazla kilolar rahatsız eder hale gelir. Bu durum ilk dönemde kontrol altına alınmaz ise sonra ki süreçte kontrol edilemeyen bir duruma dönüşür ve obezite sorunu ile karşı karşıya kalınabilir.

Bu gibi durumlarda ve acıkma hallerinde açlığı kontrol altına almak hayati bir önem taşımaktadır. Acıkma halinde tüm besinleri tüketme isteği yaşanır ve yüksek kalorili besinlere yönelim artar. Bunun sonucu olarak da bir sefer de çok fazla tüketim birçok problemi beraberinde getirir.

Açlığı kontrol altına almak için ilk olarak acıktığımız an sakince düşünmeliyiz. Eğer acıktığınız anda sağlıklı bir öğün geçiremeyecek bir ortam da bulunuyor iseniz bu öğünü geçiştirmek yerine hem tok tutacak hem de kalorisi düşük besinler tüketmeliyiz.

Acıktığınız anda dozunu kaçırmadan meyve tüketimine yönelmelisiniz. Bunun yanında bir kase yoğurt yiyebilir yahut bir bardak süt içebilirsiniz. Günlük olarak bir kase içine 2 yemek kaşığı yulaf atarak hazırladığınız bu karışımı tüketebilirsiniz. Yulaflı süt açlığınızı bastırır, gereksiz kaloriye neden olmaz, son derece sağlıklıdır ve sizi uzun süre tok tutar. Bu şekilde öğünü atlamadan ihtiyaç duyulan vitamini alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir