Çalışan Bayanlar İçin Beslenme Önerileri

Çalışan bayanlar için beslenmek ikinci planda gelse de bu konuya dikkat etmek gerekir. Çünkü beslenme konusu bazı hastalıklara da yol açabilmektedir. Obezite, metabolik sendrom, bazı kanserler gibi.. Böyle hastalıkların önüne geçebilmek için de öncelikle dengeli beslenmek gerekir. Çalışan bayanların ise zamanları kısıtlı olduğundan pratik yolları tercih etmek daha kolay gelir. O yüzden öncelikle dengeli beslenmek için, kahvaltıyı iyi bir şekilde yapmak gerekir. Eğer vakit yoksa pratik bir kahvaltı kurtarıcı olacaktır. Süt ve ceviz, yoğurt ve elma gibi besinler kahvaltıda tüketilebilecek ve doyurucu besinlerdir.

Bunun yanı sıra mümkün oldukça öğün atlamamanız gerekir. Hazır yiyeceklerden ve abur cuburdan uzak durmanız gerekiyor. Öğle yemeğine kadar yaklaşık 1 litre su tüketmeniz size çok yararlı olacaktır. Öğle yemeğinde dışarıdan sipariş etmek yerine önceden düşünmeniz daha sağlıklı beslenmenizi sağlar. Fakat dışarıdan sipariş etmek zorundaysanız da daha hafif besinler ile beslenmelisiniz. Kepekli tost ve ayran ya da salata gibi.. Akşam yemeğine kadar yoğurt ve kuru meyveler tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır. Akşam yemeğini ise geç saatlerde yemek zorundaysanız daha çok sindirimi kolay besinler tercih etmelisiniz.

Bütün bunların yanı sıra gün içinde mutlaka su tüketimini artırmalı ve fiziki hareketlerinizi daha sık yapmalısınız. Mesela asansör kullanmaktan vazgeçmeniz size ve vücudunuza çok iyi gelecektir. Omuz, kol ve bacaklarınızı sık sık hareket ettirmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir