Doğal Yöntemlerle Dudak Bakımı Önerileri

Dudaklar tıpkı vücudun diğer bölgeleri gibi bakımı hak eden organlardır. Özellikle kış aylarında çatlayan, kuruyan dudaklar kötü bir görünüm oluşmasına sebep olur. Eğer gereken bakımı yapmazsak bazı dudak problemleri uçuk oluşmasına neden olabilir. Tüm bunların dışında kadınlar için güzel dudaklar, güzel bir makyajın belirtisidir. Sürdüğünüz rujun güzel görünmesini istiyorsanız dudaklarınıza bakım uygulamanız şart.

Dudak bakımına önce dudak peelingi ile başlayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki peeling bir deri soyma işlemidir. Sadece yüze değil dudaklara da bu işlemi uygulamak dudakları ölü derilerden arındırmak için oldukça önemli. Evde kullanmadığınız yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla dudaklarınızı yavaş hareketlerle fırçalayın. Dudaklarınızın ne kadar pürüzsüz hale geldiğini ilk uygulamadan itibaren fark edebilirsiniz.

Bu işlemi Türk kahvesi ve toz şeker ile de yapabilirsiniz. Kahve ve şeker doğal peeling maddesi oldukları için yüz içinde sıklıkla kullanılır. Küçük bir miktar Türk kahvesi ve toz şekeri karıştırıp ıslatarak krem kıvamına getirin. Parmağınızla, dairesel hareketlerle dudaklarınıza uygulayın. Kahve dudaktaki ölü derileri arındırır. Şeker ise daha yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olmanızı sağlar.

Kış aylarında kuruyup çatlayan dudaklar için ise bal ve zeytinyağı karışımını denemelisiniz. 1 çay kaşığı zeytinyağı ile 1 çay kaşığı balı karıştırıp krem haline getirin. Çatlayan dudaklara uygulayın ve 15 dakika kadar emilmesini bekleyin. Dudakların yumuşayıp çatlakların hızla iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir