Emziren Anneler İçin Zayıflama Önerileri

Hamilelik dönemi bitti ve hamilelik dönemi boyunca aldığınız kilolardan şikayetçi bir hal aldınız. Kilo vermek isteyebilirsiniz fakat kesinlikle sütünüzü azaltacak, sütünüzün besin değerini düşürecek şekilde diyet yapmamalısınız. Öncelikle belirli şekilde günlük kalorinizi almalısınız. Küçük egzersizler ile başlamalı ve spor yapmalısınız. Bunun yanında bazı besinler tüketerek fazla kilolarınızdan da kurtulmanız mümkün. Öncelikle diyete başlarken günlük sıvı tüketiminizden daha çok sıvı tüketmeye başlamalısınız. Günde 2.5 – 3 litre su ya da sıvı içecekler içmelisiniz.

Sağlıklı ara öğünler yemeniz zayıflamanızda çok yardımcı olacaktır. Kesinlikle zayıflamak uğruna sağlıksız şeyler tüketmeyin. Siz ve bebeğinizin sağlığı açısından hem sağlıklı hem de sütünüzü azaltmayacak besinler tüketmeniz gerekir.

Zayıflama önerisi olarak ise tüketmeniz gereken besinlerden başlayabiliriz. Öncelikle hem bebeğiniz hem de sizin sağlığınız açısından düşünmemiz de fayda var. O yüzden peynir, süt, yoğurt gibi besinleri kesinlikle tüketmelisiniz. Özellikle yumurta kalsiyum açısından çok önemli bir besindir. Şekerli besinler yerine tahıl ürünlerini tüketmeniz kilo vermenizde yardımcı olacaktır.

Kilo vermek için çıktığınız bu yolda kesinlikle bebeğiniz için gerekli olan sağlığınızı kaybetmeyin. Hem bebeğiniz için hem de kendiniz için sağlığınız her şeyden önemlidir. En iyi sonuç için ise hamilelik döneminden başlayarak yavaş yavaş kilo vermeye değil almamaya özen göstermelisiniz. Sağlıklı bir şekilde kilo vermelisiniz. Aksi taktirde hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı olumsuz yönden etkilenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir