Gaziantep Mobile Sohbet Odaları

Dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir zaman geçirmek, arkadaşlık etmek… İşte mobile sohbet budur. Bazen kimse olmaz yanımızda, telefona bakar karıştırır sohbet edecek birilerini ararız. Bazen çevremizde bir sürü kişi olur biz değişiklik ararız. İşte böyle olduğunda sohbet etmek için bir alternatif de sohbet siteleri. Beyzam.net de bunlardan biri. Kaliteli, içten, dostça sohbetler için gelebileceğiniz bir mekan. Hangi yaştan, cinsiyetten, şehirden olursanız olun arkadaşlık seviyesine kadar gidebileceğiniz bir süreci sitemizde yaşayabilirsiniz. Güzel kalıcı arkadaşlıklar, dostluklar kurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemize gelmek. Belirli kurallar dahilinde düşüncelerinizi özgürce ifade edebilirsiniz. Karşılıklı saygıyı koruyarak, kırmadan, üzmeden sohbet etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Can sıkıntısını gidermenin, yeni arkadaşlıklar edinmenin yolu Chattur.Com. Sizleri Gaziantep sohbet sitemize bekliyoruz. Pişman olmayacaksınız.

Güneydoğu bölgemiz de yer alan illerimizden Gaziantep nüfus yoğunluğu açısından Türkiye’nin en büyük sekizinci ilidir. Sanayi açısından hem bölgenin hem de Türkiye’nin önemli merkezlerinden birisidir. Gaziantep baklava, Antep fıstığı, zeugma ve bakırcılık gibi kültürel zenginlikleriyle bilinmektedir. Tarih boyunca Mezopotamya ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Kültürel olarak özellikleri bakımından Anadolu yanı sıra geçmiş medeniyetlerin sunduğu özellikleri taşımaktadır. El becerileri ve sanatları bakımından zengin bir kültüre ev sahipliği yapar. Şehirde dericilik, bakırcılık, yemenicilik, kilimcilik, el işlemeciliği ve kuyumculuk gibi çalışmalar görülmektedir. Ayrıca Kilim çeşitleriyle de meşhurdur. Kilimcilikte Baklava dilimleri, Habbap ayağı, Kuş Kanadı, Zincir Göbek, Dirsek göbek, Pençe Göbek, Çarkı felek gibi isimlerde işleme şekilleri bulunur.

Yemek kültürüne baktığımız da ise 350’den fazla yemek çeşidinin olduğunu görebiliriz. Arap ve Türk mutfağının bir karışımı gibi görünse de doğu ya özgü çok sayıda yemek türü vardır. Gaziantep’e özgü yemekler arasında altı ezmeli kebap, arap köftesi, baklava, beyti, börk aşı, çağla aşı, cağırtlak kebap, doğrama, ekşili taraklı kebap, erik tavası, firik pilavı, kavurma, kuşbaşı kebap, küşneme, lahmacun, patlıcan kebabı, sarımsak kebabı, simit kebabı, soğan kebabı gibi tatlar bulunmaktadır.

Lisan ya da ağız olarak nitelendirilen lehçesi ise bu bölgeye özgü Antep ağzı ya da Antepçe dir. Belirtmekte fayda var oyun ve türküler açısından da şehire baktığımız zaman allı yemeni, karayılan, bahçalar da mor meni, evlerinde bir ipekten halı var gibi oyunlar dikkat çekicidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir