Göz Halkalarından Kurtulmanın Yolları

Göz altında oluşan halkalar sizi yorgun, uykusuz ve hasta gösterir hatta sizi mutsuz bile gösterir bu nedenle göz halkalarından kurtulmak isteyebilirsiniz.
Göz altında oluşan halkalara neyin sebep olduğunu bilmeniz gerekir ki bunlardan kurtulmak için uygulama yöntemleri değişir. Sigara kullanımı, aşırı tuzlu gıdalar, alkol ve kafein kullanımı göz halkalarının oluşumunu tetikler. Maviden mora dönük göz halkaları uykusuzluk ya da yorgunluk sebebi olabilir. Bu nedenle yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekir. Düzenli ve yeterli uyumanız, eğer sigara içiyorsanız içmemeniz ve dinlenmek için kendinize zaman ayırmanız gerekir.

Soğuk salatalık dilimlerini göz çevrenize koyun ve 15 dakika kadar gözünüzde bekletin soğuk olması nedeni ile göz çevresinde ferahlama ve yenilenmeyi sağlayacaktır. Hatta salatalıkları bir saat önceden sütte bekletirseniz ve bu uygulamayı yaparsanız daha fazla etkisini göreceksiniz. Kahverengiden siyaha dönen gözaltı halkaları genetik olmakla birlikte, güneşin yaydığı zararlı ışınlar nedeniyle oluşur. Genellikle buğday tenli insanlarda oluşur. Tedavisi zor bir leke olduğu için mutlaka göz kreminiz içerisinde güneş koruyucu etki bulunması gerekir. Doğal bir yöntem olan çay demini bir pamuğa dökerek göz altlarınızda bekletin renk açılmaları olacaktır. Yemek yeme alışkanlıklarınızın içerisine c vitaminini mutlaka ekleyin.

Mordan kırmızıya dönüşen göz halkaları yaşlanmaya bağlı olarak ciltteki incelmelerin sebebidir. Ve göz altınızda oluşan şey aslında leke değildir derinin incelmesi sonucu damarların ortaya çıkmasıdır. Bu göz halkasının tedavisinde yaşlanma karşıtı olan göz kremleri kullanılması gerekir. Retinol içeren kremler cilt yenileyici özelliği olduğu için derinin kalınlaşmasını sağlar. Papatya çayı doğal bir yöntemdir bu nedenle papatya çayını demledikten sonra pamuk üzerine bir miktar dökün ve göz altınızda 10 dakika bekletin bu uygulamayı her gün yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir