Güneş Lekelerine Özel Cilt Bakım Maskeleri

Tüm cilt tipleri güneşten etkilenir ve ciltte koyu renklerin oluşmasına neden olur. Bu lekelerin boyutları ve renkleri farklı olabilmektedir nasıl olursa olsun ciltte istenmeyen ve cildin görünüşünü olumsuz etkiler. Güneşten korunmak ve oluşan güneş lekelerini ortadan kaldırmak için evde kolayca hazırlayabileceğiniz malzemelerle maske uygulayarak güneş lekeleriniz çözüm bulabilirsiniz.

Maske malzemeleri, bir adet yumurta, bir adet limonun suyu taze sıkılmış, bir yemek kaşığı yoğurt bu malzemeleri bir kase de iyice karışımını sağlayıp ardında cildinize uygulayın. 20 dakika kadar bekletin maskeyi cildinizde ardında ılık su ile çıkartın maskeyi bu maskeyi haftada iki defa uygulayın ve 3 haftaya kadar devam edin. Güneş lekelerinizin rengi koyu ise süreyi daha da uzatın yani 3 haftayı 4-5 hafta aralığına kadar uzatın.

Başka bir maske tarifi ise, bal ile limon suyu balın içindeki vitaminler cildin yenilenmesine hücrelerin kendini yenilenmesine ve daha parlak doğal bir cilde kavuşmanızı sağlar. Limonda aynı şekilde cilt üzerinde mükemmel etkisi vardır. Bir yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı limon suyunu iyice karışımını sağlayın ve sorunlu bölgeye parmak uçlarınızla uygulayın uygularken daha iyi sonuç için masaj yaparak uygulayın. Uygulamayı 20-25 dakika kadar ciltte bekletin ardında ılık su ile yıkayın yüzünüzü bu maskeyi haftada 3 def uygulayın sonuç alıncaya kadar devam edebilirsiniz güneş lekeleri dışında oluşan sivilce, kırışıklara da iyi gelmektedir. Tüm cildinize de uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir