Güneşsiz Bronz Görünmenin Sırları

Bronz bir ten çoğu kişinin doğuştan sahip olduğu çoğunun da elde etmek için türlü yöntemler denediği bir güzelliktir. Eğer doğuştan şanslı olanlardan değilseniz yapay yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Aslında güneşlenerek bronz tene sahip olmak en güzelidir. Fakat güneşlenme imkanınız yoksa özellikle kış aylarında olmak bronzlaşmak için başka yöntemlere başvurmayı gerektiriyor. İşte bu yöntemlerden bazıları…

Bronzlaştırıcı Ürünler:

Piyasada çok fazla güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler mevcut. Uzun süreli ve doğru kullanımda harika bir tene sahip olabilirsiniz. Üstelik kalıcılığı da güneşte bronzlaşmaya yakın. Yine de etkisini artırmak için kullanımdan önce cilde peeling yapıp ölü derilerden arındırabilirsiniz. Ancak bu ürünleri seçerken bilindik markaları ve cilt tipinize uygun olan ürünleri seçmekte fayda var.

Kontur Tekniği:

Makyaj hilesi kullanarak da bronz görünüm elde etmek mümkün. Cilt renginizden birkaç ton koyu bir renk ile yapacağınız kontur tekniği hem yüzünüzün hatlarını ortaya çıkarır hem de güneşsiz bronzluk sağlar. Makyaj fırçası yardımı ile elmacık kemiklerinize, alnınıza, burnun kenarlarına ve çenenin uç kısımlarına uygulayarak bu görünümü elde edebilirsiniz.

Saç Rengini Açmak:

Saçlarda yapılacak birkaç renk dokunuşuyla cildinizin rengini de etkileyebilirsiniz. Saçları ister ombre yöntemiyle isterseniz de tamamen sarıya dönüştürmek yani ciltten daha açık renge boyamak cildin daha koyu kalmasını sağlar. Böylece hem saçlarınız güneş ışığı gibi parıldar hem de siz doğal bronz tene kavuşmuş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir