Pembe Tonlarında Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Soğuk ve karlı günlerde sarıldığımız koyu renkli rujları, koyu tonlu makyajları baharın gelmesiyle bir kenara koymalı ve canlılığın sembolü olan bahar mevsimine uyumlu olacak şekilde canlı pembe ve turuncu gibi sıcak tonlardaki makyajlara yönelmeliyiz. Gelin adım adım pembe tonlarda bahar makyajının nasıl yapıldığına bakalım.İlk önce göz kapaklarımıza makyajın daha kalıcı olması ve renklerin kendilerini tam anlamıyla göstermeleri için bir baz uygulamalıyız. Bu baz ten rengi krem far veya kapatıcınız olabilirken göz için far bazları da kullanabilirsiniz. Daha sonra bazı ten rengi toz bir far veya pudrayla sabitleyin. Daha sonra göze derinlik katmak için açık kahve tonlarda bir far ile katlanma bölgenize gölge verin daha sonra tüm göz kapağınıza sedefli pembe tonlarında tercihen krem fakat elinizde yoksa toz bir far uygulayın.

Daha sonra BB, CC, DD veya sıvı fondotenler gibi kapatıcılığı az fakat cilde iyi oturarak doğal bir görünüm sağlayan ten ürününüzü fırça veya sünger yardımıyla uygulayın. Daha sonra somon alt tonlu yoğun bir kapatıcıyla morluklarınız varsa morluklarınızı nötrleyin. Daha sonra aydınlatıcı bir kapatıcıyla V çizer gibi göz altlarınıza, alnınızın ortasına, çenenize, dudak üstünüze ve burnunuzun üzerine uygulayın ve fırça veya sünger yardımıyla cildinize oturtun. Daha sonra açık kahve farı ve pembe farı al göz kirpiklerinizin dibinden uygulayın ve gözlerinizde daha aydınlık bir görünüm için ten rengi göz kalemiyle göz içlerinizi çerçeveleyin.

Daha sonra hafif turunculuk içeren soğuk tonlu bir bronzerla elmacıklarınızı belli edecek şekilde hafif kontür yapın. Daha sonra tercihen krem veya likit bir aydınlatıcıyı göz pınarlarınıza, elmacık kemiklerinizin üstüne ve kaş altlarınıza uygulayın. Daha sonra pembe tonlu bir allık uygulayın. Son olarak ise kaşlarınızı mümkün olan en doğal şekilde doldurun ve pembe tonlu ışıltılı bir rujla makyajınızı tamamlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir