Siyah Noktalar İçin Bakım Maskesi

Özellikle yağlı ve geniş gözenekli ciltlerde görülen siyah noktalar pek çok kişi için can sıkıcı bir durumdur. Çünkü cildi kirli gösterir ve pürüzsüz görünmesine her zaman için engel olur. Siyah noktalar, geniş gözeneklere makyaj veya çevre kirliliğiyle birlikte yerleşir. Siyah noktadan şikayet eden kişilerin cilt temizliğine önem vermeleri ve düzenli olarak derinlemesine temizlemeleri gerekir. Bunun dışında evlerde kolaylıkla bulunan doğal malzemelerle basitçe uygulayacakları maskeler de siyah noktalardan kurtulma konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

KAHVE MASKESİ: 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 2 tatlı kaşığı sızma zeytinyağını homojen bir hal alana kadar karıştırın. Ardından göz ve dudak çevresine temas ettirmeden bu karışımı yüzünüze uygulayın. Parmak uçlarınızla hafifçe makyaj yaparak cilde derinlemesine etki etmesine yardımcı olun. Kahve, peeling özelliği gösterir ve ciltteki ölü deriyi de temizler. Yapılan bu hafif masaj da kan dolaşımını hızlandırarak cildin canlanmasını sağlar. Maskeyi uyguladıktan sonra 10 dakika kadar bekleyin ve ılık suyla cildinizi temizleyin.

YOĞURT MASKESİ: Yarım kase doğal yoğurda, yarım limonun suyunu dökün ve karıştırın. Ardından göz çevrenize temas ettirmeden tüm cildinize uygulayın. Bu esnada parmak uçlarınızla masaj yapmayı ihmal etmeyin. 10 15 dakika maskeyi yüzünüzde bekletin ve ılık suyla durulayın.

KİL MASKESİ: Kil maskesi de cilt sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Ancak cildi kurutmasını engellemek için haftada en fazla 2 kere uygulanması tavsiye edilir. 1 yemek kaşığı kile yavaş yavaş su ilave edin. Macun kıvamına gelmesini sağlayın. Tüm yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ardından soğuk su ile cildinizi durulayın. Bu maskeyi uyguladıktan sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir