Yaban Mersinin Faydaları Nelerdir ?

Yaban Mersinin Faydaları Nelerdir  Nelere Dikkat Edilmeli ?

Yaban mersinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. En çok neler için kullanıldığına gelin birlikte bakalım. Kan şekerini düzenler .İdrar yolu enfeksiyonlarında idrar yollarını temizlemeye yardımcı olur. Yaban mersinin içinde ki doğal antibiyotik idrar yollarını temizler. Görme problemlerinde ki faydasıyla bilinir.

 

Gözde oluşan miyop, katarak, göz kuruluğu gibi bir çok hastalığın devası olmuş. Beyin sağlığı içinde bir çok faydası vardır. çinko, bakır, magnezyum gibi bir çok besinleri içerdiği için beyin hücrelerini korur ve hafızanın güçlenmesine yardımcı olur. Kalp rahatsızlığı olanlarında kolesterol seviyesini düşürür ve kalbi korur.

 

 

Sindirim sistemini düzenleyip, kabızlık sorunu yaşayan hastaların sindirimini hızlandırır ve dengeler. Kanser hastalıkların da tedavisinde başrol oynar. İçinde ki c vitamini zenginliği sayesinde rahim, karaciğer gibi kanserlerden korur. Yaban mersinin rahatlatıcı etkisi vardır. Sakinleştirip rahatlatmaya yardımcı olur.

 

Bunlar ile birlikte diğer faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz. Yaban mersinin yaprakları yada kuru meyvelerinden hazırlanan çay ile sindirim sistemini dengeler ve ishal sorununu giderir. Kan şekerini dengeleyerek düşürür. Kalp krizi riskini azaltır. Ve pektin içeriği yüksektir. Yağlı bileşiklerin vücuttan atılmasını sağlayıp vücudun virüslerden korunmasını sağlar. Diyet yapan bayanların vazgeçilmezi sağlıklı bir yaşam için yaban mersinini kullanabilirsiniz. Damar sertliği sorununu ortadan kaldırır. Ağız içinde oluşan yaraların hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı olur. Basur sorunu yaşayan hastalarında bu bitkiyi tükettiğinde hemoroiti iyileştirdiği bilinir.

 

HIV virüsünün yeniden tekrarlanmasını önler. Kansere karşı savaş veren içinde ki besinler ile ELLAGIC ASİT içeriği fazla olduğu bilinir. Gün de bir öğün bir kase yaban mersini tüketimi yaşlanmayı geciktirir ve unutkanlığı önleyip hafızanın gelişmesini ve güçlenmesini sağlar. Doğa da ki bu mucize bitkilerin değeri bilinmeli.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir